Санаторії по лікуванню серцево-судинної системи

Лікування захворювань серцево-судинної системи.

Серцево-судинна система – одна з найголовніших в тілі людини. Від її надійної роботи залежать багато внутрішніх органів і самопочуття в цілому, а її нестабільність може призвести до серйозних проблем і захворювань.

У санаторіях проходять реабілітацію після операцій на серці та судинах. Також санаторне лікування позитивно позначається при боротьбі з такими захворюваннями серцево-судинної системи:

 • гіпертонія і гіпотензія;
 • ішемічна хвороба серця;
 • стенокардія;
 • атеросклероз;
 • кардіосклероз;
 • серцева недостатність;
 • варикозне розширення вен;
 • порушення кровообігу та ін.

Головними причинами виникнення цих хвороб є стресові ситуації, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування і генетична схильність організму. Щоб боротися з цим, багато лікарів рекомендують, проводити регулярно відпочинок в санаторіях і на курортах. Чому саме санаторно-курортне лікування?

Переваги лікування серцево-судинної системи в санаторних умовах:

У санаторіях надаються максимально комфортні умови для ефективного лікування серцево-судинної системи. Кваліфікований персонал спостерігає за правильністю проведення процедур, а особистий лікар завжди може скорегувати курс лікування згідно одержуваним результатам. Санаторії надають широкий спектр послуг та різноманітні процедури можна пройти в одному місці за певний період.

Такий комплексний підхід дає можливість отримати максимально швидко позитивний результат. Дієтична їжа дозволяє організму швидко засвоювати корисні елементи та знизити вагу. Умови лікування сприяють швидкому відновленню – адже тут завжди затишно і спокійно, не потрібно витрачати багато часу на переміщення, щоб пройти наступну процедуру. Комфортні умови перебування відрізняються від лікувальних закладів. А красива природа і чисте повітря діють заспокійливо.

Процедури при лікуванні серцево-судинної системи

У перелік процедур, які сприяють лікуванню серцево-судинної системи, входять:

 • лікувальні ванни різного типу – нормалізують тиск, призводять в тонус судини, покращують кровообіг;
 • прийом мінеральної води певного типу – мікроелементи, солі і гази, які в ній містяться, сприяють виведенню холестерину, покращують метаболічні процеси, нормалізують функції органів;
 • гідротерапія (гідромасаж) – сприяє зміцненню судин, підвищує їх еластичність, покращує кровообіг;
 • ручний масаж – покращує кровопостачання внутрішніх органів, зменшує застій крові, сприяє обмінним процесам;
 • в деяких санаторіях застосовується лазеротерапія та баротерапия.

Не можна також забувати про користь правильного дієтичного харчування, помірних фізичних навантажень в спортзалі, активних прогулянок на свіжому повітрі. Всі процедури проходять під пильним наглядом фахівців вузького профілю, а їх графік встановить лікуючий лікар.

Територія санаторіїв влаштована таким чином, щоб піші прогулянки доставляли не тільки користь, але і задоволення. Красиві пейзажі, доглянутий ландшафт і свіже гірське повітря якнайкраще сприяють приємному і корисному проведенню часу.

Таким чином лікування в санаторіях максимально насичене і корисне. В короткий проміжок часу пацієнт отримує максимум користі для організму без застосування ліків і ін’єкцій. Хороша база лікування серцево-судинної системи є в багатьох санаторіях, найвідомішими з них стали “Шале Грааль”, “СБУ санаторій”, “Лісова Пісня”.